Wydarzenia szkolne

2010-2011

Zakończenie Roku Szkolnego 2010 - 2011
22 czerwca 2011 r.
  22.06.2011 r. o godz. 900 w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, na które przybyli zaproszeni goście, Pani Anna Pędziwiatr i Pan Piotr Załuski. Na uroczystości honorowymi gośćmi byli również rodzice naszych uczniów, a wśród nich członkowie Rady Rodziców. W części oficjalnej uczniowie klasy VI podziękowali wszystkim pracownikom szkoły i wręczyli im wspaniałe „Ordery Zasługi”. Klasa ta w ramach prezentacji multimedialnej „Przeżyjmy to jeszcze raz” mogła obejrzeć wspomnienia swoich lat spędzonych w szkole od klasy pierwszej.   Druga część, którą z klasą VI przygotowała Pani Anna Sołtysik, to humorystyczne przedstawienie „Romea i Julii”. Spektakl ten bardzo się wszystkim podobał i na niejednej twarzy pokazał się uśmiech. Zakończenie roku było również związane z wręczeniem wyróżnień w nauce, nagród książkowych, stypendiów naukowych, upominków od klasy I dla klasy VI oraz listów gratulacyjnych i podziękowań rodzicom uczniów wyróżnionych.
  Swoje podziękowanie w imieniu wszystkich pracowników złożyła pani dyrektor rodzicom, którzy przez te wszystkie lata aktywnie wspierali działalność szkoły. Pani Beacie Leśniak, Małgorzacie Grucy i Panu Dariuszowi Barzijowi zostały wręczone w ramach podziękowania bukiety kwiatów. Również rodzice uczniów opuszczających mury szkoły złożyli podziękowania wszystkim nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w wychowanie dzieci.

Wycieczka do Krakowa
13 -15 czerwca 2011 r.
Od 13 do 15 czerwca miała miejsce trzydniowa wycieczka wszystkich uczniów szkoły do Krakowa, Ojcowa i Wieliczki. Wycieczka ta była podsumowaniem projektu „Dobry start”- „Polska- tu mieszkam”. W pierwszy dzień uczniowie zwiedzili zamek w Ogrodzieńcu, w Pieskowej Skale i w Ojcowie. Mogli również podziwiać przepiękny krajobraz Parku Ojcowskiego i Pustyni Błędowskiej. Drugi dzień wycieczki to zwiedzanie pięknych zabytków Krakowa - Wawel, Kościół Mariacki, Katedra na Wawelu, Sukiennice. Trzeci dzień to zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce jak również zajęcia sportowe w krakowskim Aquaparku. Cała wycieczka dostarczyła uczniom niezapomnianych wrażeń. Wrócili do domu bardzo zadowoleni.

Dzień Dziecka w naszej szkole
29 maja 2011 r.
„W zdrowym ciele zdrowy duch” pod tym hasłem odbył się 29 maja 2011r. „Dzień Dziecka” w Jasienicy Dolnej zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną i Publiczną Szkołę Podstawową z Jasienicy Dolnej dla wszystkich dzieci z Jasienicy i okolic. Głównym celem spotkania z dziećmi i ich rodzicami było przede wszystkim propagowanie czynnego wypoczynku .
W programie można było zobaczyć występ zespołu wokalno – tanecznego „Psotki” z tutejszej szkoły pod kierunkiem Pani Beaty Fornalik, solistek Natalii Kutyły i Darii Łacnej, pokaz żonglerki piłką w wykonaniu Dawida Krzyżowskiego jak również cieszący się dużym zainteresowaniem pokaz ochotniczej straży pożarnej dotyczący wyjazdu straży do upozorowanego wypadku samochodowego, w którym strażacy poświęcając własne życie wyciągnęli poszkodowanego i przetransportowali go w bezpieczne miejsce, a następnie udzielili mu pierwszej pomocy do momentu przyjazdu karetki pogotowia, a także przyjazdu straży do upozorowanego pożaru samochodu z jednoczesnym pokazem jego gaszenia. Nowością zorganizowaną przez Ochotniczą Straż Pożarną z Jasienicy, której prezesem jest Andrzej Matusik był po raz pierwszy udział dzieci szkolnych w pokonaniu młodzieżowego toru bojowego i sztafety CTiF. Młodzież też chętnie wzięła udział w szkoleniu poprowadzonym przez jednego ze strażaków, a dotyczącym udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie to odbyło się na specjalnie przeznaczonych do tego manekinach przekazanych dla szkoły przez OŚP Jurka Owsiaka.
W przerwach między pokazami dzieci brały czynny udział w konkurencjach sportowych przygotowanych przez szkołę, m. in.: rzut do celu, skoki przez skakankę, kozłowanie piłki slalomem, skoki w workach itp. Każde dziecko, które brało udział w konkursach otrzymywało nagrodę pozyskaną przez organizatorów, a ufundowaną przez ludzi dobrego serca. Odbył się również mecz piłki nożnej o puchar organizatorów w którym lepsi okazali się strażacy wygrywając w rzutach karnych 3: 2 z uczniami naszej szkoły.
Dodatkowo organizatorzy zadbali o to, aby dzieci nie tylko aktywnie spędzili czas, ale również mogły skosztować ciasta oraz jogurtów firmy Zott.
Atrakcją był również zamek dmuchany i trampolina z firmy Wertini na którym dzieci mogły wyszaleć się do woli.
Uwieńczeniem całego dnia było ognisko z kiełbaskami dla każdego uczestnika. Sponsorami napoi i pieczywa była Pani Beata Leśniak oraz Sylwia Grochowska, a nagrody za udział w konkursach ufundowało, m. in. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jasienica i Drogoszów.
Na koniec organizatorzy podziękowali wszystkim rodzicom, którzy pomogli w organizacji tego dnia.

Spotkanie z Ojcem Firminem z Togo
25 maja 2011 r.
W dniu 25 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z Ojcem Werbistą z Togo. Tematem lekcji było przybliżenie naszym uczniom wiedzy o Afryce. Ksiądz Firmin Azaleor, który przebywa w Polsce od kilku lat opowiadał nam o swoim ojczystym kraju. Wiele mówił o życiu ludzi w tym afrykańskim kraju, warunkach naturalnych i klimacie a w szczególności o tym jak bardzo różni się szkoła w Afryce od naszych szkół. Opowiadał o swojej rodzinie, o szkole do której uczęszczał i jak to się stało, że został księdzem i przybył do Polski. Nasi uczniowie z wielkim zdziwieniem dowiedzieli się, że w kraju, w którym żyje niewiele ponad 5 milionów ludzi jest kilkadziesiąt plemion porozumiewających się 43 językami. Kilku naszych uczniów spróbowało przeczytać modlitwę w języku ojczystym naszego gościa czyli w języku plemienia Ewe. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły zaprezentowane przez Ojca Firmina afrykańskie stroje, w które nasi uczniowie mogli się nawet ubrać. Nasi uczniowie zadawali wiele bardzo ciekawych pytań co świadczy o dużym zainteresowaniu tematyką przedstawioną przez naszego gościa.

KONKURS WIEDZY O GMINIE ŁAMBINOWICE POD TYTUŁEM „KARTKA Z PRZEWODNIKA”
20 maja 2011 r.
W Zespole Szkół im. Polskich Noblistów w Łambinowicach odbył się finał konkursu wiedzy o gminie Łambinowice. Pierwszy etap zwycięsko przeszły z naszej szkoły dwie drużyny. Pierwsza z nich była reprezentowana przez Pawła Ćwiklińskiego, Maćka Janochę i Bryana Leśniaka, drugą reprezentowały Karolina Łatwi, Anna Grochowska i Rafał Łucyński. Do II etapu zakwalifikowała się drużyna Pawła, która w drugim etapie na szczeblu gminnym prezentując dużą wiedzę na temat naszej gminy zajęła trzecie miejsce w kategorii szkół podstawowych. Uczniowie Ci otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Dodatkowo przygotowali i zaprezentowali gazetkę poświęconą sołectwom gminy Łambinowice oraz wytwory prac artystów z Jasienicy Dolnej, m.in. rzeźby, lalki wykonane ręcznie oraz przewodnik pt.: „Ścieżka dydaktyczna po Jasienicy Dolnej”.

Udział w XX Wojewódzkim Dziecięcym Festiwalu Piosenki w Korfantowie
28 kwietnia 2011 r.
28 kwietnia 2011 roku Natalia Kutyła i Daria Łacna - przedstawicielki zespołu "Psotki" wzięły udział w XX Wojewódzkim Dziecięcym Festiwalu Piosenki w Korfantowie. Wśród dużej ilości wykonawców, nasz duet prezentujący dwa utwory:
  • "Ach, jak przyjemnie"
  • "Świat muzyką malowany"
zajął II miejsce.
Natalia Kutyła występowała również jako solistka. Po przepięknie wykonanym utworze, Natalia (w kategorii: soliści klas V - VI) zajęła I miejsce.

Spotkanie autorskie z Panią Roksaną Jędrzejewską-Wróbel
6 kwietnia 2011 r.
6 kwietnia 2011 roku we współpracy z Panią Alą Raczek odbyło się spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, autorką książek dla dzieci, tekstów do podręczników oraz bajek terapeutycznych. Spotkanie to zostało zorganizowane przez Panią Alę Raczek, bibliotekarkę Biblioteki Publicznej w Jasienicy Dolnej. Dzieciaki szkolne i przedszkolne obecne na spotkaniu powitały pisarkę gromkimi oklaskami, po których rozpoczęła się przygoda z Florką i innymi bohaterami książek autorki. Pani Roksana Jędrzejewska-Wróbel opowiadała dzieciom skąd się biorą pomysły na pisanie, jak jest tworzona książka, dlaczego są w niej ilustracje. Uczestnicy spotkania zadawali wiele interesujących pytań, na które pisarka chętnie odpowiadała. Na koniec spotkania dzieci wręczyły pani Roksanie podziękowanie wraz z bukietem kwiatów. Pani Roksana Jędrzejewska-Wróbel wyjeżdżała od nas pełna pozytywnych emocji, a Jasienica Dolna i czytelnicy - jak sama wspomniała - wywarł na niej ogromne wrażenie.

Pierwszy dzień wiosny w szkole
22 marca 2011 r.
W tym roku pierwszy dzień wiosny świętowaliśmy z jednodniowym opóźnieniem, gdyż 21 marca nie było z nami klasy VI, która w tym czasie zwiedzała gimnazjum w Łambinowicach. 22 marca 2011 r. hol szkolny zapełnił się barwnym tłumem. Na powitanie dzieci z klasy II przygotowały program słowno – muzyczny wraz z prezentacją, która przybliżyła uczniom pierwsze zwiastuny wiosny. Po wysłuchaniu inscenizacji odbył się quiz – wiosenne zagadki oraz zostały rozstrzygnięte konkursy:
• plastyczny : ZWIASTUNY WIOSNY
• literacki : WIOSNA WIERSZEM PISANA
Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich pracowni, aby przygotować :
• klasy I – III : PANIE WIOSNY
• klasy IV – VI : EKOLOGICZNE MARZANNY
Po wykonaniu zadań klasy prezentowały się piosenką, ekologicznymi hasłami i MARZANNĄ, jak również PANIĄ WIOSNĄ. Dzieci bardzo ambitnie podeszły do zadań i wszystkie klasy otrzymały maksymalną ilość punktów. Słodka niespodzianka była dla wszystkich, którzy w barwnych, wesołych strojach powitali wiosnę. Na koniec, przy głośnych okrzykach, MARZANNY spłonęły w ognisku, a więc zima odeszła od nas na dobre. Natomiast my skorzystaliśmy z pięknej pogody i upiekliśmy sobie pyszne kiełbaski. Imprezę wiosenną przygotowała i przeprowadziła Pani Beata Fornalik wraz z klasą drugą.

Dzień Kobiet
8 marca 2011 r.
W dniu 8 marca odbyło się w szkole przedstawienie z okazji Dnia Kobiet. W śmiesznej „ Gali rozdania nagród najważniejszym kobietom wszechczasów” (prowadzący: Maciej Janocha i Paweł Ćwiklinski) uczestniczyli chłopcy przebrani za… kobiety. Nagrodę „ Kobiety Wszechczasów” zdobyła nasza rodaczka Maria Skłodowska-Curie. Po gali nastąpiło rozdanie kwiatów naszym Paniom Nauczycielkom i cukierków naszym koleżankom. Na zakończenie prowadzący wypowiedzieli kilka ciepłych słów dla wszystkich Kobiet. Wszystkich aktorów przygotowała pani Ewa Krzyżowska.

Bal Karnawałowy
10 lutego 2011 r.
10 lutego 2011 r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Zabawa była wyborna, mnóstwo konkursów, zawodów. Komisja, w której w skład weszli rodzice wybrała i nagrodziła najładniej przebrane dzieci z poszczególnych klas. Wybrano także króla i królową balu. Na wszystkich przebierańców czekały wspaniałe nagrody, które ufundował Samorząd Uczniowski. W przerwach dyskotekowych szaleństw udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dzień Babci i Dziadka
22 stycznia 2011 r.
„Okrągła dwudziesta rocznica”
Po raz dwudziesty - 23 styczni 2011 r. na Sali WDK w Jasienicy Dolnej uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej pod kierunkiem Pań Izabeli Dolińskiej i Joanny Bogusławskiej – Koralik przygotowali przedstawienie z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Wnuczęta przygotowały i przedstawiły swoim dziadkom i babciom baśń H.Ch. Andersena, pt: „ Królowa śniegu” zakończoną słowem – miłość kierowanym do zaproszonych gości. Ich występ uświetniły tańce zespołu „Psotki” pod kierunkiem Pani Beaty Fornalik oraz występ duetu Darii Łacnej i Natalii Kutyły .Niejednemu dziadkowi i niejednej babci popłynęła łza wzruszenia zwłaszcza, że nastrój baśniowy oddawała przepięknie wykonana dekoracja i stroje małych aktorów jak i ich brawurowa gra. Zaproszeni honorowi goście otrzymali od swoich wnucząt upominki zasponsorowane przez Caritas w Jasienicy Dolnej oraz zostali ugoszczeni ciastkiem i kawą przygotowaną przez rodziców. Życzenia solenizantom złożył również zespół chóralny „Uśmiech” pod kierunkiem Pani Urszuli Lewandowskiej, który do swoich życzeń dołączył prezent w postaci przepięknie wykonanych utworów muzycznych. Należałoby podkreślić, że jednym z utworów była „Kolęda dla nieobecnych” wprowadzająca wszystkich w chwile zadumy i refleksji. Pani Barbara Gierak, konferansjerka chóru wręczyła również z okazji 20-tej rocznicy tego święta organizowanego przez PSP w Jasienicy Dolnej dyplomy za działalność kulturalną na wsi Panią Urszuli Lewandowskiej, Danucie Stefańczyk, Annie Przeździeckiej – nauczycielom emerytowanym tejże szkoły oraz obecnemu gronu pedagogicznemu i dyrekcji szkoły .Cała uroczystość zakończyły słowa z wiersza na „Dzień Babci i Dziadka”: „I pięknej szansy nie przegapcie: kochajcie Dziadków swych i Babcie”.

Jasełka Bożonarodzeniowe
09 stycznia 2011 r.
W niedzielę 9 stycznia jak co roku na sali WDK w Jasienicy Dolnej odbyły się „Jasełka” przygotowane przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasienicy Dolnej pod kierunkiem Pań Elżbiety Ćwiklińskiej, Beaty Fornalik i Marty Konefał - Cieleń. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: zastępca przewodniczącego rady gminy Grzegorz Fornalik, ks. Adam Leszczyński, sołtys wsi Piątkowoce Konstanty Biernacki, przewodnicząca rady rodziców Beata Leśniak, zespół chóralny „Uśmiech” oraz uczniowie, rodzice i mieszkańcy wsi. Mali aktorzy po raz kolejny przy przepięknie wykonanej dekoracji zaskoczyli swoją wspaniałą grą zebranych gości, przedstawiając w sposób wzruszający dzieje Józefa i Maryji. W sposób humorystyczny natomiast został przedstawiony Herod wraz z namawiającymi go do zła diabłami. Rola pastuszków broniących malutkiego Jezusa została przedstawiona w stylu Jamesa Bonda. Występom dzieci towarzyszyły kolędy w wykonaniu zespołu „Psotki” pod kierunkiem Pani Beaty Fornalik. Uroczystość uświetnił swoim występem zespół chóralny „Uśmiech”, przepięknym wykonaniem kolęd. Na zakończenie popłynęły słowa podziękowań za chwile wzruszeń .Wszyscy uczestnicy tego wieczoru zostali poczęstowani słodką bułeczką. Zaproszeni goście jak również osoby służące pomocą w organizacji uroczystości zostali obdarowani zrobionym przez dzieci kalendarzem na 2011 r.

Andrzejki
25 listopada 2010 r.
Bawiliśmy się na zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez S.U. i wychowawców. W przerwie między tańcami odwiedzaliśmy salę wróżb, każdy mógł sobie odczytać przepowiednię z ciastka, kart. Panny i kawalerowie dowiadywali się kiedy wyjdą za mąż lub się ożenią oraz kiedy uśmiechnie się do nich koło fortuny. Zabawa rozpoczęła się o godz. 17.00, a zakończyła o godz. 20.00 Dekoracja imprezy była związana z andrzejkami, a więc czarownice, klucze oraz różne dziwne stwory.

Święto Niepodległości
14 listopada 2010 r.
To już kolejny raz jak nasza szkoła zaprosiła mieszkańców Jasienicy i okolicznych miejscowości na akademię upamiętniającą Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Łambinowice - Tomasz Karpiński, radny Piotr Załuski, prezes OSP Jasienica Dolna Andrzej Matusik jak i sołtys wsi Piątkowice Wszystkich zebranych przywitała Pani dyrektor. Następnie głos zabrał Wójt przedstawiając nam w krótkim przemówieniu drogę Polski do niepodległości. Droga Polski do niepodległości została też przedstawiona w montażu słowno - muzycznym przygotowanym i zaprezentowanym przez uczniów naszej szkoły połączonej jednocześnie z prezentacją multimedialną pod tytułem „Droga do niepodległości” Zaprezentowane przez uczniów sceny z przeszłości pozwoliły nam cofnąć się w czasie i przypomnieć sobie nie tylko trudny dla Polski okres zaborów, czas II wojny światowej, stan wojenny, ale i radosne chwile zwycięstwa i powstanie demokratycznego państwa polskiego. Uroczystość przygotowały Panie Ewa Krzyżowska, Alicja Wojnowicz - Ziółko i Beata Fornalik pod kierunkiem której zaprezentował się zespół „Psotki:” . Po występie uczniów wysłuchaliśmy koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu chóralnego „Uśmiech”, który zebrał za swój występ owacje na stojąco.

Pasowanie pierwszoklasistów
22 października 2010 r.
W tym roku przyjęliśmy do naszej szkolnej społeczności 10 pierwszoklasistów. Nasi najmłodsi zostali porwani przez złą Babę Jagę, która dała się w końcu namówić i uwolniła dzieci. Pierwszaki miały okazję wykazać się swoimi zdolnościami. Uczniowie przygotowani przez wychowawczynię panią Elżbietę Ćwiklińską pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Każdy powiedział coś o sobie. Występy dzieci wzbogaciła prezentacja multimedialna. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna, w której odbyło się ślubowanie, pasowanie przez panią dyrektor Joannę Bogusławską – Koralik i pozostawienie śladu paluszka w kronice szkolnej. Uczniowie I klasy zostali obdarowani przez najstarszych - szóstoklasistów pięknymi upominkami. O swoich pociechach nie zapomnieli także rodzice. Każdy pierwszak otrzymał wielki róg obfitości pełen słodkości. Swoją obecnością zaszczycili nas wójt gminy pan Tomasz Karpiński, radni wsi panowie August Kostecki i Piotr Załuski oraz przedstawicielki Rady Rodziców, panie Beata Leśniak i Małgorzata Gruca.

TURNIEJ ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska
13 września 2010 r.
13.09.2010 r. odbyły się eliminacje gminne w Łambinowicach na boisku Orlik. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy w kategoriach wiekowych: - roczniki 1999- 2000 Damian Pokwapisz, Piotr Mierzwiak, Patryk Załuski, Bartłomiej Lachowicz, Wiktor Brzezowski, Sebastian Bateńczuk, Przemek Majchrzak, Tomasz Goj, Łukasz Kandzia; - roczniki 1997- 1998 Sylwester Bateńczuk, Brayan Leśniak, Rafał Szymaniak, Marcel Mondzelewski, Szymon Barżij oraz Kamil Jędryka, Kutyła Bartłomiej i Rafał Żurański( ucz. Kl.I gimnazjum). Drużyna chłopców młodszych zajęła miejsce IV. Drużyna chłopców starszych zajęła miejsce I i awansowała do turnieju wojewódzkiego w którym zajęła miejsce IV.

ROGRAM PRZECIWDZIAŁANIA WADOM POSTAWY CIAŁA u DZIECI i MŁODZIEŻY
11 wrzesnia 2010 r.
W roku szkolnym 2010/2011 kontynuujemy w naszej szkole, rozpoczęty w ubiegłym roku PROGRAM PRZECIWDZIAŁANIA WADOM POSTAWY CIAŁA u DZIECI i MŁODZIEŻY w Województwie Opolskim. Celem Programu jest szeroko rozumiana edukacja zdrowotna w zakresie zdrowego stylu życia ze szczególnym uwzględnieniem kształtowania i utrzymania prawidłowej postawy ciała. Koordynatorem szkolnym jest nauczycielka naszej szkoły, Pani Ewa Krzyżowska.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
4 września 2010 r.
W ROKU SZKOLNYM 2009/2010 PROWADZONA BYŁA AKCJA- CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM Jest ona kontynuowana od 2008 r. Koordynatorem akcji jest Ewa Krzyżowska, która prowadziła kółko czytelnicze dla uczniów kl. I- III. Do akcji włączyli się rodzice uczniów oraz pani z biblioteki szkolnej, czytając bajki, baśnie i fragmenty książek. Owocnie układała się współpraca z panią Alicją Raczek z WBP w Jasienicy Dolnej.To z jej inicjatywy odbyły się w szkole spotkania z pisarzami: K. Majgier, W. Piasecką, P. Boręsowiczem. W czerwcu odbyło się podsumowanie akcji pod hasłem ,, KSIĄŻKA WŚRÓD NAS ‘’ Zostały rozstrzygnięte konkursy: na recenzję najciekawszej książki - kl. IV-VI ( nagrodzono P. Ćwiklińskiego, M. Mierzwiak i S. Święcicką)oraz na najpiękniejszą ilustrację do książki –kl. I- III i na najładniejszy zeszyt lektur. Odbył się konkurs czytelniczy, w którym wszyscy uczniowie naszej szkoły odgadywali tytuły książek po wysłuchaniu ich fragmentów, a czytane one były przez panie: A. Raczek, M. Cieleń, E. Krzyżowską. Były piosenki o książkach i przedstawienie pt ,, Astrid Lindgren ‘’ Rodzice najbardziej zaangażowani w akcję- panie Ż. Król i B. Mistarz otrzymały podziękowania w formie dyplomów. Została zorganizowana wystawa książek pt – ,, KSIĄŻKA NA WAKACJE ‘’ Wszyscy uczniowie uczestniczący w konkursach otrzymali nagrody. Było wiele zabawy i śmiechu.

2009-2010

Przedstawienie Wielkanocne
31 marca 2010 r.
Nadchodzące święta wielkanocne były doskonałą okazją, by uczniowie należący do kółka teatralnego przygotowali przedstawienie o tradycjach świąteczno-wiosennych. 31.03.2010r. w PSP w Jasienicy Dolnej punktualnie o 11.00 rozpoczęło się przedstawienie pt. „Jak to niegdyś bywało”, podczas którego mali aktorzy opowiedzieli o wielkanocnych symbolach i zwyczajach. Przy pięknej dekoracji, śpiewie zespołu „Psotki”, uczniowie perfekcyjnie odegrali swoje role, prezentując zebranym tradycje Wielkiego Postu i Wielkiej Nocy. Nad całościa czuwała Pani Ania Sołtysik, opiekunka kółka teatralnego. Dodatkowo w szkolnej bibliotece przygotowano wielkanocną gazetkę, a także ekspozycję uczniowskich prac, wykonanych pod kierunkiem Pani Elżbiety Ćwiklińskiej. Na zakończenie na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Wyjazd do teatru
23 lutego 2010 r.
23 lutego 2010 r. uczniowie PSP w Jasienicy Dolnej mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Piotruś Pan” w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki. Poznali historię szalonego i wiecznie młodego chłopca, jego przyjaciółki Wendy, Wróżki Dzwoneczka, srogich Piratów ze słynnym kapitanem Hookiem na czele. Przygody głównego bohatera rozgrywające się w podwodnym świecie, wśród pięknej scenografii i oprawy muzycznej wzbudziły ogromne emocje u dzieci. Po przedstawieniu w ramach warsztatów uczniowie uczestniczyli w lekcji teatralnej, której temat brzmiał : Narodziny lalki. Dzięki niej mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę odnośnie źródeł teatru lalek, budowy i animacji różnych sposobów lalek, a także pod kierunkiem aktorów spróbować trudnej sztuki animacji. Organizatorką tej wspaniałej wycieczki była Pani Ania Sołtysik, opiekunka szkolnego kółka teatralnego.

Konkursy przedmiotowe
Styczeń-luty 2010 r.
W styczniu i lutym 2010 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursach przedmiotowych na szczeblu gminnym. Mogli pochwalić się swoją wiedzą i umiejętnościami osiągając bardzo dobre wyniki.
1) Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego (etap gminny):
  -II miejsce: Bartłomiej Kutyła kl. VI
  -II miejsce: Paweł Ćwikliński kl. V
  -IV miejsce: Aleksander Moskalik kl. VI
2) Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy (etap gminny)
  -I miejsce: Paweł Ćwikliński kl. V
3) Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego (etap gminny)
  -II miejsce: Natalia Gruca kl. V
  -III miejsce: Kamil Jędryka kl. VI
  -IV miejsce: Paweł Ćwikliński kl. V
4) Wojewódzki Konkurs Historyczny
  -II miejsce: Kamil Jędryka kl. VI
5) Wojewódzki konkurs Matemayuczny
  -IV miejsce: Kamil Jędryka kl. VI
Gratulujemy wyników

Dzień Babci i Dziadka
31 stycznia 2010 r.
31 stycznia 2010 r. na Sali WDK w Jasienicy Dolnej uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej pod kierunkiem Pani Ewy Krzyżowskiej i Pana Rafała Mazańskiego przygotowali przedstawienie z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Swoją obecnością zaszczycili uczniów nie tylko dziadkowie i babcie , ale również Wójt Gminy Łambinowice – Tomasz Karpiński. Wnuczęta przygotowały i przedstawiły swoim dziadkom i babciom montaż słowno – muzyczny oraz bajkę „O niebieskim Kapturku”. Ich występ uświetniły tańce zespołu „Psotki” pod kierunkiem Pani Beaty Fornalik oraz pokaz tańca wykonanego przez Pawła Ćwiklińskiego. Zaproszeni honorowi goście otrzymali od swoich wnucząt upominki zasponsorowane przez Caritas w Jasienicy Dolnej oraz zostali ugoszczeni ciastkiem i kawą. Życzenia solenizantom złożył również zespół chóralny „Uśmiech” pod kierunkiem Pani Urszuli Lewandowskiej, który do swoich życzeń dołączył prezent w postaci przepięknie wykonanych utworów muzycznych .

Wycieczka do Nysy
25 stycznia 2010 r.
25 stycznia 2010 roku uczniowie klasy II i III naszej szkoły wraz z wychowawczynią wybrali się do Nysy na imprezę dziecięcą pt. ,,Czy to Ty, czy może Ja". Aktorzy wspaniale bawili publiczność jednocześnie przekazując ważne treści związane z profilaktyką uzależnień.

Wycieczka do filharmonii w Opolu
20 stycznia 2010 r.
20 stycznia 2010 roku uczniowie PSP w Jasienicy Dolnej w ramach warsztatów wokalno-muzycznych prowadzonych przez Panią Beatę Fornalik wybrali się na koncert z cyklu – MUZYKA VIVA, który odbył się w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Obcowanie z dużą orkiestrą symfoniczną było nie lada atrakcją. Program koncertu był przygotowany specjalnie z myślą o młodych słuchaczach, dlatego też na początku przedstawiono wszystkie instrumenty. Następnie wprowadzono nas w fantastyczny świat dźwięków, w którym wysłuchaliśmy utworów: Chopina, Brahmsa, Straussa. Muzyka klasyczna wykonywana na żywo przez filharmoników wywarła na dzieciach duże wrażenie.

Program „Radosna Szkoła”

W ramach ministerialnego programu „Radosna Szkoła” w Publicznej Szkole Podstawowej został zakupiony sprzęt rozwijający motorykę dzieci. Miejsca zabaw dodatkowo zostały zaopatrzone w dywaniki zakupione w ramach środków własnych przez Radę Rodziców.

Projekt „Mój dom – moja miejscowość”
styczeń 2010 r.
Autorami makiet pod tytułem „Mój dom – moja miejscowość” są uczniowie klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasienicy Dolnej. Makiety te zostały wykonane w ramach lekcji matematyki- metodą projektu. Zadaniem uczniów było wykonanie przy pomocy brył geometrycznych typu: graniastosłupy, prostopadłościany, sześciany makiety swojego domu, szkoły czy innego budynku znajdującego się w Jasienicy Dolnej. Grupa uczniów biorąca udział w tym zadaniu wykazała się dużą inwencją twórczą. W ich wykonaniu został przedstawiony, m.in.: Wiejski Dom Kultury w Jasienicy Dolnej, kościół. Dość nowatorsko został skonstruowany budynek gospodarczy, który przyjechała gasić straż pożarna – zostały w nim użyte efekty świetlne, listewki , drut .Należy zwrócić również uwagę na Wiejski Dom Kultury w Jasienicy Dolnej wykonany ze styropianu i pomalowany farbą. Jest on wierną kopią oryginału łącznie z przyległymi do niego budynkami i skwerem zieleni .Dużą starannością w wykonaniu prac wykazali się również uczniowie przedstawiający swój rodzinny dom i dom przyszłości oraz kościół w Jasienicy Dolnej. Wykonane przez szóstoklasistów prace zostały zaprezentowane wszystkim dzieciom na wystawce zorganizowanej w szkole.

Bal karnawałowy
19 stycznia 2010 r.
19 stycznia 2010 r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Zabawa była wyborna, mnóstwo konkursów, zawodów.Komisja w której w skład weszli rodzice wybrali i nagrodzili najładniej przebrane dzieci z poszczególnych klas.Na wszystkich przebierańców czekały wspaniałe nagrody,które ufundował Samorząd Uczniowski. W przerwach dyskotekowych szaleństw udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Jasełka Bożonarodzeniowe
10 stycznia 2010 r.
10 stycznia jak co roku na sali WDK w Jasienicy Dolnej odbyły się „Jasełka” przygotowane przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasienicy Dolnej pod kierunkiem Pani Anny Sołtysik. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Łambinowice - Tomasz Karpiński, radni :Piotr Załuski i August Kostecki, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jasienicy Dolnej i Wsi Drogoszów Mirosław Gąsiorek , zespół chóralny „Uśmiech” oraz uczniowie, rodzice i mieszkańcy wsi. Mali aktorzy po raz kolejny przy przepięknie wykonanej dekoracji zaskoczyli swoją wspaniałą grą zebranych gości, przedstawiając w sposób wzruszający dzieje Józefa i Maryji , którzy przeniósłszy się w obecne czasy szukali wśród współczesnych miejsca, w którym na świat mógłby przyjść mały Jezus. To właśnie On i tym razem musiał zmienić serduszka dzieci, w których było miejsce na wszystko, co materialne, czyli na komputer, rower, klocki i inne „cuda” tego świata tylko nie na miłość. Dzieciątku udało się to po raz kolejny, że dzieci zrozumiały, czym naprawdę jest miłość bliźniego. Występom dzieci towarzyszyły kolędy w wykonaniu zespołu „Psotki” pod kierunkiem Pani Beaty Fornalik. Bardzo spodobały się publiczności pastorałki w wykonaniu Darii Łacny i Natalii Kutyły. Uroczystość uświetnił swoim występem zespół chóralny „Uśmiech”, przepięknym wykonaniem kolęd. Na zakończenie popłynęły słowa podziękowań za niezwykłe chwile wzruszeń .Wszyscy uczestnicy tego wieczoru zostali poczęstowani słodką bułeczką. Uroczystość została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej w Ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Dobry Start” - wdrażanie programów rozwojowych szkół w Gminie Łambinowice” - „Rok w polskim domu” warsztaty teatralne w PSP w Jasienicy Dolnej .

Andrzejki
26 listopada 2009 r.
Bawiliśmy się na zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez S.U. i wychowawców. W przerwie między tańcami odwiedzaliśmy salę wróżb.

Dzień Praw Dziecka
20 listopada 2009 r.
Nasza szkoła przyłączyła się do programu „Szkoła z Prawami Dziecka” . Dzięki temu programowi możemy się więcej dowiedzieć o przysługujących nam prawach. 20 listopada obchodziliśmy 20 – lecie Konwencji o Prawach Dziecka. Koordynatorką programu jest pani Anna Sołtysik.

Turniej wiedzy „Bezpieczna droga do szkoły”
17 listopada 2009 r.
Nasz dzielnicowy- młodszy aspirant Paweł Sobula zorganizował w naszej szkole turniej wiedzy dla klas IV – VI pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Zwycięzcami zostali i wezmą udział w gminnym turnieju uczniowie: Aleksander Moskalik, Kamil Jędryka i Brayan Leśniak.

Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości
15 listopada 2009 r.
To już kolejny raz nasza szkoła zaprosiła mieszkańców Jasienicy i okolicznych miejscowości na akademię upamiętniającą Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zaprezentowane przez uczniów sceny z przeszłości pozwoliły nam cofnąć się w czasie i przypomnieć trudny dla Polski okres zaborów i radosne chwile zwycięstwa. Uroczystość przygotowały panie Elżbieta Ćwiklińska i Beata Fornalik. Po występie uczniów wysłuchaliśmy koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu chóralnego „Uśmiech”.

Pasowanie pierwszoklasistów
23 października 2009 r.
W tym roku szkolnym do uczniowskiej braci przyjęliśmy 13 pierwszaków. Dzieci śpiewająco wykazały się swoimi umiejętnościami. Musiały zaprezentować się przed królem i królową, którzy pomagali małym rycerzom pokonać tremę. Potem odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie oraz pozostawienie śladu paluszka w kronice szkolnej. Pani Ewa Krzyżowska - wychowawczyni wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy, a rodzice kuferki z niespodziankami. O najmłodszych nie zapomnieli także najstarsi. Uczniowie klasy VI ucieszyli maluchów prezencikami. Na uroczystość pasowania przybył wójt gminy pan Tomasz Karpiński, który gratulował pierwszakom i podarował im torbę cukierków. Po części oficjalnej rodzice zaprosili nauczycieli i dzieci na słodki poczęstunek.

Wycieczka do Wadowic i Pszczyny
20 października 2009 r.
Aby uczcić IX Dzień Papieski klasy I – VI wraz z wychowawcami pojechały do Wadowic . Tam zwiedzały Dom Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w której Karol Wojtyła przyjął chrzest święty i I komunię. Oczywiści nie sposób było wyjechać z Wadowic bez skosztowania słynnych kremówek papieskich. Potem dzieci zwiedziły piękne muzeum zamkowe w Pszczynie. Duże wrażenie zrobił na wszystkich ogród wokół zamku. Droga była długa więc wszystkich ucieszył przystanek w McDonalds.

Święto Edukacji Narodowej
14 października 2009 r.
Tego dnia miłą niespodziankę wszystkim pracownikom szkoły sprawił Samorząd Uczniowski z opiekunką panią Renatą Gandziałą. Nasi uczniowie przygotowali zabawne przedstawieni e, które ukazało nam losy różnych , tych pracowitych i tych leniwych uczniów. Uczniowie wręczyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły upominki wykonane przez uczestników kółka plastycznego. Nie zapomnieli także o emerytowanych nauczycielach. Potem spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach na świątecznej lekcji wychowawczej.

Spotkanie z policjantem
8 października 2009 r.
Nasz dzielnicowy pan Paweł Sobula zorganizował nam niezwykle spotkanie. Tym razem zaprosił nas na drogę. Rozmawiał z nami o bezpiecznym poruszaniu się po jezdni. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda kontrola prędkości pojazdów poruszających się po naszych drogach. Wzorowych kierowców nagradzaliśmy brawami i dyplomami.

Dzień Chłopca
30 września 2009 r.
Z okazji swojego święta wszyscy chłopcy i panowie zostali obdarowani przez koleżanki i panie drobnymi upominkami i słodyczami.

Sprzątanie świata
29 września 2009 r.
Po raz kolejny pan Rafał Mazański zaprosił nas do akcji, która w Polsce i w harmonogramie szkolnym zagościła już na dobre. Tym razem obejrzeliśmy ciekawe filmy edukacyjne popularyzujące wiedzę o ochronie środowiska. Pan Mazański przeprowadził pogadankę przypominając nam jaka jest idea akcji. Później wybraliśmy się sprzątać teren naszej miejscowości. Podczas wyprawy pamiętaliśmy o tym, że śmieci należy segregować. Kiedy wróciliśmy do szkoły, czekało na nas ognisko. Upiekliśmy kiełbaski i z przekonaniem, że i tym razem pomogliśmy Ziemi,poszliśmy do domu. W związku z akcją został ogłoszony także konkurs plastyczny pod hasłem :” Pomagajmy Ziemi – codziennie!” . Na zwycięzców czekały nagrody i dyplomy przygotowane przez pana Mazańskiego.

Wizyta pod pomnikiem Martyrologii Jeńców Wojennych w Łambinowicach z okazji 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej
1 września 2009 r.
Dnia 1 września 2009 roku delegacja uczniów PSP w Jasienicy Dolnej złożyła kwiaty pod pomnikiem Martyrologii Jeńców Wojennych w Łambinowicach z okazji 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Korzystając z zaproszenia Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach – Opolu, delegacja uczestniczyła również w spektaklu plenerowym pt.: „Żyć za wszelką cenę”, w reżyserii Andrzeja Czernika i wykonaniu aktorów Teatru Eko Studio. Spektakl ten, przygotowany na podstawie poruszającego dziennika, spisanego przez młodego żołnierza – Siergieja Woropajewa, jeńca stalagu 344 Lamsdorf w latach II wojny światowej, wywarł na widowni ogromne wrażenie. Cała społeczność szkolna składa serdeczne podziękowanie organizatorom za zaproszenie do udziału w tym ważnym wydarzeniu kształtującym osobowość młodego Polaka.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010
1 września 2009 r.
1 września 2009 roku o godzinie 900 rozpoczęliśmy uroczyście nowy rok szkolny 2009/2010. Dzwonek przywitał uczniów, rodziców , nauczycieli, pozostałych pracowników szkoły oraz najważniejszych członków społeczności uczniowskiej – pierwszoklasistów. Pani dyrektor Joanna Bogusławska – Koralik odczytała list pani kurator oświaty skierowany do szkół, przedstawiła grono pedagogiczne. Następnie odbyło się spotkanie uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych.

2008-2009

Festyn z okazji "Dnia Dziecka"
21 czerwca 2009 r.
21 czerwca 2009 r. na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy Dolnej odbył się festyn z okazji „Dnia Dziecka” zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną i Publiczną Szkołę Podstawową z Jasienicy Dolnej. Na festyn zostały zaproszone dzieci z Jasienicy i najbliższej okolicy. W programie organizatorzy zapewnili ,m.in. : zabawy i gry sportowe dla dzieci i dorosłych, pokaz udzielania pierwszej pomocy zademonstrowanym na fantomie pozyskanym z FUNDACJ JURKA OWSIAKA, mecz unihokeja i prądopiłki. Wystąpił także szkolny zespół wokalno – taneczny „PSOTKI” pod kierunkiem Pani Beaty Fornalik oraz wokalistki Natalia Kutyła i Daria Łacny. Dzieci za udział w konkurencjach otrzymały nagrody niespodzianki. Goście mogli poczęstować się ciastkiem, kawą, pieczoną kiełbaską. Rada Rodziców zorganizowała loterię fantową z której dochód został przeznaczony na doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne. Na zakończenie festynu organizatorzy podziękowali sponsorom i w imieniu ich i swoim zaprosili wszystkie dzieci na ognisko i pieczenie kiełbasek.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008/2009
19 czerwca 2009 r.
W roku szkolnym 2008/2009 naszą szkołę ukończyło 5 uczniów a byli to:
Adam Brzezowski, Sylwia Grochalska, Patrycja Kutyła, Daria Lipka i Ola Gabryel.
Z wyróżnieniem szkołę ukończyły: Ola Gabriel i Patrycja Kutyła.
Uroczystość zakończenia szkoły była bardzo podniosła. Były nagrody, dyplomy i Listy Gratulacyjne dla rodziców najlepszych uczniów. Wszyscy byli bardzo wzruszeni.

Wycieczka do Tarnowskich Gór
17 czerwca 2009 r.
17 czerwca klasy I –V pojechały na jednodniową wycieczkę do Tarnowskich Gór. Najpierw zwiedziliśmy zabytkową kopalnię srebra oraz muzeum maszyn parowych. Później czekała nas niezwykła frajda – 2 – godzinny pobyt w parku wodnym. Po wspaniałej kąpieli udaliśmy się do Radzionkowa i tam zwiedziliśmy Muzeum Chleba. Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń.

Przedstawienie „Malutka Czarownica”
16 czerwca 2009 r.
Obejrzeliśmy sztukę „Malutka czarownica”. Uczniowie z klasy IV przygotowani przez panią Anię Sołtysik wspaniale odegrali swoje role.

Dzień Sportu
9 czerwca 2009 r.
Dzień Sportu pod hasłem „Zachowaj trzeźwy umysł” zorganizowali panie Agnieszka Jagieło, Izabela Dolińska i pan Rafał Mazański. Przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji podejmującej problem profilaktyki uzależnień. Wzięliśmy udział w wielu zawodach, konkurencjach sportowych, meczach promując w ten sposób zdrowy styl życia. Nasi uczniowie wzięli także udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod hasłem: „Przygoda tuż za progiem”.

Europo, witaj nam
4 czerwca 2009 r.
To tytuł przedstawienia , jakie zaprezentowali nam uczniowie kl. IV – VI i Psotki. Razem z młodymi aktorami odbyliśmy podróż po krajach Unii Europejskiej. Po pięknych zakątkach oprowadzili nas Europka i Unionek. Imprezę przygotowała pani Renata Gandziała.

Nasza szkoła – bezpieczna szkoła

Pani dyrektor i nasi nauczyciele robią wszystko, żeby tak właśnie było. W związku z tym zorganizowali nam kilka ciekawych spotkań z ludźmi, którzy na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem innych.
18 maja 2009 r.
Spotkanie ze strażakiem, który przeprowadził próbny alarm pożarowy i powiedział nam jak mamy się ewakuować w sytuacjach zagrażających naszemu życiu.
25 maja 2009 r.
Pogadanka z dzielnicowym na temat agresji wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
27 maja 2009 r.
Spotkanie z dzielnicowym i policjantami z posterunku w Korfantowie oraz opiekunami psów policyjnych.

Piknik Europejski w Opolu
8 maja 2009 r.
Uczniowie kl. VI wybrali się do Opola na Piknik Europejski. Inicjatorkami wyjazdu były panie Renata Gandziała i Izabela Dolińska. Uczniowie z 50 szkół naszego województwa spotkali się na placu Miejskiego Domu Kultury. Były tańce, śpiewy, konkursy plastyczne i wspaniała zabawa.

Święto Konstytucji 3 Maja
4 maja 2009 r.
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły z okazji Święta 3 Maja przygotowali uroczysty apel, na który złożyła się lekcja przedstawiająca wydarzenia z maja 1791 roku oraz recytacja patriotycznych wierszy. Uroczysty nastrój dopełniły patriotyczne i historyczne pieśni zaśpiewane przez naszych uczniów.

Olimpiada Wiedzy o Czerwonym Krzyżu i turniej „Człowiek i środowisko” w Nysie
22 kwietnia 2009 r.
Nasi uczniowie po eliminacjach szkolnych wzięli udział w rejonowym etapie turnieju „Człowiek i środowisko” ( N. Gruca, P. Ćwikliński, K. Jędryka) oraz Olimpiadzie Wiedzy o Czerwonym Krzyżu ( D. Lipka, P. Kutyła, A. Gabryel – III miejsce). Naszych uczniów przygotował pan Rafał Mazański.

Wystawa makiet Biskupina
17 kwietnia 2009 r.
Uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Anny Sołtysik zorganizowali wystawę makiet Biskupina – starożytnej osady. Ekspozycję prac czwartoklasistów mogliśmy podziwiać przez dwa tygodnie.

Turniej Wiedzy Pożarniczej w Nysie
15 kwietnia 2009 r.
Nasi uczniowie Natalia Gruca (kl.IV) i Paweł Ćwikliński (kl.IV) wzięli udział w powiatowych zmaganiach w ramach ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega Pożarom”. W eliminacjach wzięło udział 23 uczniów. Paweł Ćwikliński zajął III miejsce.

Święto Wiosny
24 marca 2009 r.
Na wspólne przywitanie wiosny zaprosiła nas klasa V wraz z wychowawczynią panią Dolińską. Najpierw obejrzeliśmy scenki pt. „ Umiem kulturalnie się zachować w każdej sytuacji”. Potem zespoły klasowe wzięły udział w quizie podsumowującym obejrzane sceny i naszą wiedzę na temat savoir – vivre . Tego dnia nastąpiło także rozwiązanie konkursu plastycznego na projekt „Orderu życzliwości”. Każda klasa przygotowała transparenty z hasłami związanymi z życzliwością, piosenkę o wiośnie, gaik i ekologiczną marzannę. Później spaliliśmy marzanny i zjedliśmy kiełbaski z grilla, ufundowane przez Radę Sołecką.

Otwarcie klasowej wystawy „ Moje hobby”
11 marca 2009 r.
Podczas realizacji programu edukacji prozdrowotnej uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Izabeli Dolińskiej zorganizowali wystawę swoich kolekcji.

Dzień Kobiet
9 marca 2009 r.
Nasi chłopcy i panowie wierszem, piosenką i drobnymi upominkami uczcili Dzień Kobiet.

Walentynki
13 lutego 2009 r.
Samorząd Uczniowski zorganizował „Walentynkową pocztę”. 21 lutego nasi rodzice i grono pedagogiczne zaprosili wszystkich mieszkańców Jasienicy i okolic na walentynkową zabawę ostatkową. Zabawa odbyła się w sali WDK.

Bal karnawałowy
5 lutego 2009 r.
„ W krainie Walta Disneya” to temat tegorocznego balu karnawałowego. Zabawa była wyborna, mnóstwo konkursów, zawodów. Wspaniałe nagrody czekały na wszystkich przebierańców. Nagrody główne ufundował Samorząd Uczniowski. Pozostałe nagrody pozyskała pani dyrektor i nauczyciele od sponsorów. W przerwach dyskotekowych szaleństw udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dzień Babci i Dziadka
18 stycznia 2009 r.
W Sali WDK odbyła się już po raz osiemnasty wieczornica z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą swoich dziadków zaprosili uczniowie naszej szkoły. Wprowadzili gości w świat bajek i baśni. Wspólnie zaśpiewali także kilka piosenek. Dziadkowie długo oklaskiwali występ wnuków. Po przedstawieniu dzieci rozdały gościom prezenty, które ufundowała Parafialna Caritas. Rodzice uczniów przygotowali słodki poczęstunek. Spotkanie uświetnił swoim występem zespół chóralny „Uśmiech”. Imprezę przygotowały panie Beata Fornalik i Elżbieta Ćwiklińska.

"Dziewczynka z zapałkami"
11 stycznia 2009 r.
W niedzielę po południu nasi uczniowie zaprezentowali widowisko na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena „ Dziewczynka z zapałkami”. Przygotowani przez panią Annę Sołtysik uczniowie grali swoje role tak profesjonalnie jak prawdziwi aktorzy. Sala WDK była wypełniona po brzegi widzami. Podczas przedstawienia zaśpiewały Psotki, a po sztuce odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu chóralnego Uśmiech. Mieszkańcy Jasienicy i zaproszeni goście miło spędzili czas.

Kulig
10 stycznia 2009r.
W sobotnie popołudnie wzięliśmy udział w kuligu, który zorganizowali nam nasi strażacy. Po kuligu było ognisko. Piekliśmy kiełbaski i grzaliśmy się przy ogniu. Na koniec odbyła się bitwa na śnieżki . Dziękujemy strażakom za wspaniałą zabawę.

Szkolna wigilia
19 grudnia 2008 r.
To był ostatni przedświąteczny dzień w szkole. Każda klasa spotkała się ze swoim wychowawcą podczas klasowej wigilii. Klasy były pięknie przystrojone, stoły przykryte białym obrusem, a na stołach wigilijne potrawy. Podzieliliśmy się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy. W świątecznych już nastrojach rozeszliśmy się do domów.

Wyjazd do Kinoplexu
8 grudnia 2008 r.
Pojechaliśmy do Kinoplexu w Opolu na film pt. „Piorun”. Bilety do kina ufundowała nam Parafialna Caritas. To był taki mikołajkowy prezent.

Andrzejki
28 listopada 2008 r.
Bawiliśmy się na zabawie andrzejkowej . Mieliśmy także okazję powróżyć sobie u wróżek i wróżbitów, którzy przyjmowali w sali wróżb. Wspaniały wieczór zorganizowali nam wychowawcy i SU.

Wycieczka do Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach
25 listopada 2008 r.
W ramach lekcji historycznych Klasy IV – VI wraz z wychowawcami (pani Ćwiklińska, pani Dolińska, pan Mazański) pojechały do Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Nasi uczniowie wzięli udział w prelekcji i obejrzeli film na temat losów jeńców wojennych i dziejów obozów w Lamsdorf. Zwiedzili muzeum, a także cmentarz jeniecki i tereny poobozowe.

IV edycja rejonowego Konkursu Plastycznego „ Laurka dla Krwiodawcy”
21 listopada 2008 r.
21 listopada nasi uczniowie, którzy wzięli udział w IV edycji Rejonowego Konkursu Plastycznego „ Laurka dla Krwiodawcy” zorganizowanego przez PCK otrzymali nagrody Starosty Nyskiego Adama Fujarczuka, Marta Stasica – I miejsce, Szymon Uglis – II miejsce, Karolina Łatwis – II miejsce

Wycieczka do Prudnika
3 listopada 2008 r.
W tym dniu uczniowie klasy I, II i III pod opieka wychowawczyń ( pani Fornalik i pani Krzyżowskiej) pojechały do Prudnika na przedstawienie pt. „ Brzechwolandia”.

Święto Niepodległości
16 listopada 2008 r.
Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię z dla wszystkich mieszkańców naszej miejscowości. Uczniowie naszej szkoły przedstawili wiersze i piosenki z okresu I wojny światowej i walk Polaków o niepodległość.

Spotkanie z autorką baśni i bajek - Wiolettą Piasecką
29 września 2008 r.
Spotkanie z pisarką Wiolettą Piasecką pod hasłem: „Wszyscy czytamy bajki i baśnie Wioletty Piaseckiej”. Spotkanie dla uczniów naszej szkoły i przedszkola zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Łambinowicach. Pani Wioletta opowiedziała nam o tym, jak powstają bajki dla dzieci i co zainspirowało ją do pisania. Mogliśmy także obejrzeć, wziąć do ręki książki, o których opowiadała nam wróżka – pisarka.

Pasowanie uczniów I klasy
31 października 2008 r.
W tym roku przyjęliśmy do uczniowskiej braci tylko czterech pierwszaków. Mimo, że to niewielka grupka to jednak wspaniale wykazała się swoimi umiejętnościami. Nasi najmłodsi pięknie recytowali wiersze, śpiewali i tańczyli, rozwiązywali trudne zagadki. Przez tą próbę pomogli im przejść Pinokio i Plastuś. Później nastąpiło ślubowanie, pasowanie na ucznia i pozostawienie śladu paluszka w kronice szkolnej. Po części artystycznej nastąpiło wręczanie upominków przez rodziców i uczniów klasy VI. Na koniec kilka ciepłych słów do naszych maluchów wygłosił Pan wójt. Wszyscy goście i „bohaterowie” tego dnia zostali zaproszeni przez rodziców na ciasto. Uroczystość przygotowała wychowawczyni klasy I i II pani Beata Fornalik.

Sprzątanie Świata
18 października 2008 r.
„Sprzątanie świata” zorganizował pan Rafał Mazański. Wzięliśmy udział w konkursie wiedzy ekologicznej, który poprzedziła krótka prezentacja założeń akcji. Nastąpiło także rozwiązanie konkursu plastycznego pod hasłem : „ Ziemia woła spod śmieci – ratujcie mnie dzieci!”. Każda klasa zaprezentowała także przygotowane przez siebie transparenty z hasłami ekologicznymi. Na koniec dnia obejrzeliśmy film.

Dzień Papieski
16 października 2008 r.
To było wzruszające wspomnienie o Janie Pawle II pełne poezji, pieśni i obrazów z życia Ojca Świętego. Dzień obfitował w niespodzianki. Obejrzeliśmy film o życiu Karola Wojtyły, nastąpiło rozwiązanie konkursu plastycznego pod hasłem: „ Jan Paweł II – wychowawca dzieci i młodzieży” i jedliśmy „papieskie kremówki”. Dzień Papieski w naszej szkole przygotowali pani Anna Sołtysik i ksiądz proboszcz Adam Leszczyński.

Święto Edukacji Narodowej
13 października 2008 r.
Święto Edukacji Narodowej w naszej szkole uczciliśmy porankiem, podczas którego uczniowie słowem i piosenką wyrazili wdzięczność swoim nauczycielom i wszystkim pracownikom naszej placówki. Odwiedzili także emerytowanych nauczycieli. Miłe niespodzianki przygotował Samorząd Uczniowski ( opiekun- pani Ewa Krzyżowska).

Dzień Chłopca
29 września 2008 r.
Uczniowie klasy I oraz dzieciaki z zerówki i nasze przedszkolaki przeżywali dzisiaj wielkie chwile. Odbyło się pasowanie na ucznia I klasy. W uroczystości uczestniczyli bardzo przejęci uczniowie wszystkich klas oraz rodzice i nauczyciele. Było bardzo uroczyście i wspaniale. Wszyscy będą pamiętali ten uroczysty dzień. 

Witaj Szkoło
1 września 2008 r.
Po dwóch miesiącach wakacji uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2008/2009. Pani dyrektor Jolanta Bogusławska-Koralik powitała wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego wszystkim uczniom życzymy, aby nowy rok szkolny przyniósł dużo radości i zabawy. Nauczycielom natomiast życzymy wielu sukcesów oraz wytrwałości w pracy.

Copyright © 2008 Henryk Kocoń, Szkoła Podstawowa Jasienica Dolna

Wstecz